Vejledninger (tidl. Metropol)HardwareTelefoner iPhoneHvordan skifter jeg skærmlås på en iPhone eller iPad?

Hvordan skifter jeg skærmlås på en iPhone eller iPad?

6 Kommentarer

Leif Pedersen

Hej Jeg mangler linien lås med kode. Har automatisk lås og begrænsninger. Hvor finder jeg lås med kode? Jeg bruger ios8.1

Henrik Abildgaard

Vejledningen er nu opdateret til at gælde for IOS8.1

Mikkel Sørensen

Hej,
Hvordan fjerne jeg skærmlåsen hvis min iphone 6 er i stykker og derfor utilgængelig? Det er nødvendigt at fjerne den for at sende den til reparation.

Henrik Abildgaard

Godt spørgsmål, som jeg ikke kan svare på. Jeg er bange for du må prøve hos nogle der lever af at reparere iPhones.

Anni

Min Iphone bad mig om, at skifte min skærmkode, efter jeg har haft den samme i 1½ år, er det normalt?

Nadia Wagner

Hej Anni

Det er generelt en god ide at skifte kode engang imellem. Jeg ved dog ikke om det er normalt for en iphone efter halvandet år med samme skærmlås.

Tilføj din kommentar

Send mig en E-mail når kommentaren bliver besvaret